Home Kıbrıs Turizm taşımacıları destek bekliyor – Kıbrıs Haber Ajans

Turizm taşımacıları destek bekliyor – Kıbrıs Haber Ajans

by Editör

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç turizm olmadığı bir dönemde turizm taşımacılığından hayatını kazanan şoförlerin zor durumda olduğunu anımsattı, hükümetten destek beklentileri olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi;

“Taşımacılık, Mart ayından beri kapatılan ve 8 Haziran itibari ile açık kabul edilen fakat taşıyacak yolcu bulamayan, milyonlarca liranın atılı olduğu eriyen bir sektör.

Ūlkede uçak yok, gemi yok, hotel yok ancak boş koltuklu turistik otobüsleri minibüsleri açık kabul eden bir zihniyet var.

Üstelik geliri olmamasına rağmen yıllık vergisi, sigortası, seyrüseferi, muayenesi ve tüm mükellefiyetlerini tüm olumsuzluklara rağmen ödememiz gerekiyor. Tüm bunların yanında Mart 2020 tarihine kadar büyüyen turizme karşılık büyük borçlanmalar ile alınan otobüsler minibüslerin kredi ödemeleri devam ediyor.

Bu paralar nasıl ödenir soran yok, hiçbir destek yok.

Peki bu şartlarda bu sektör ne olacak? En ufak bir risk de hemen kapanan kapılar, azalan uçaklar ve öncelikle etkilenen bizler. Bu kadar çok etkilenen sektöre karşılık desteğe, hibeye, katkıya fazlası ile ihtiyaç olan bu sektöre ilgi bekliyoruz.”

Related Articles

Ajans Cyprus