Home Kıbrıs Uluslararası Kıbrıs Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği kuruldu

Uluslararası Kıbrıs Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği kuruldu

by Editör

Uluslararası Kıbrıs Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği kuruldu.  Dernek Başkanlığına Prof.Dr. Hülya Harutoğlu getirildi.  Uluslararası Kıbrıs Sağlık Turizmi ve Eğitimi Derneği kuruluşunu bugün resmen ilan etti.

Derneğin kuruluş amacının “İnsan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacıyla ; etik kurallardan ve ilkelerden ödün vermeden, güncel, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında paydaşlarla işbirliği yaparak sağlık turizmi alanında geniş ölçekli araştırmalar yapmak kanıta dayalı veriler elde etmek

Sağlık Turizmi konusunda paydaşları ve halkı bilinçlendirmek amacıyla kapsamlı, akademik eğitim projeleri hazırlamak Tüm sağlık turizmi ile ilgili paydaş kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak hasta ve çalışan haklarına saygılı sürdürülebilir hizmet anlayışı ile Kıbrıs’ın sağlık turizmi alanında hak ettiği düzeye gelmesinde etkin rol oynamaktır.” olduğu belirtildi.

Dernek başkanı prof. Dr. Hülya harutoğlu tarafından; Kıbrıs’ın, Dünyada yükselen trent “Sağlık Turizmi” için iklim, coğrafi konum, insan kaynağı ve birçok açıdan yüksek potansiyele sahip önemli bir destinasyon olduğunu, Ada’nın uluslararası platformda bilinen, güvenilen , marka değeri yüksek, tercih edilen bir sağlık turizmi merkezi olması için multidisipliner çalışmalara önem verilmesi ve ivedilikle bir eylem planı oluşturulması gerektiğini belirtti.

UKSTED’in vizyonunun, bilimsel gelişmeler ışığında araştırmalar ve saha çalışmaları yaparak, sağlık turizmi alanında Kıbrıs‘ın potansiyelini belirlemek, uluslararası platforumda tanıtmak ve ülkemizi dünyada referans gösterilen, güvenilir, kaliteli sağlık hizmeti sunan, üst düzey bir konuma taşımak olduğunu bildirdi.

Related Articles

Ajans Cyprus