Home Kıbrıs Üstel: Sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuştur

Üstel: Sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuştur

by Editör

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuştur” dedi.

Üstel, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kıbrıs Türk kadını her koşulda, her davada kenetlenerek toplumsal mücadelenin kazanılmasında mücahide olarak görev yapmış, bu sıfatla tarihe geçmiştir.

Yine tüm dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği Covid-19 ile mücadelede başta sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuş, gece gündüz demeden emeklerini toplumumuzdan esirgememiştir.

Biliyoruz ki kadınlarımızın sayesinde daha güçlü bir toplumuz ve tarih boyunca kadınlarımızı baş tacı eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.

En yüce unvanları kendisinde barındıran kadınlarımızın haklarının her zamandan daha fazla korunacağı günler için çaba sarf etmek, destek olmak bizlerin en önemli görevleri arasındadır.

Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren ve dünyamızı daha yaşanacak yer haline getiren başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.”

Related Articles

Ajans Cyprus