Home Kıbrıs Varış’tan Sağlık Bakanlığı’na çağrı: Diyalogla, ortak akılla planlama yapılmalı”

Varış’tan Sağlık Bakanlığı’na çağrı: Diyalogla, ortak akılla planlama yapılmalı”

by Editör

Tıp-İş Başkanı Ahmet Varış, Kulak Burun Boğaz Doktorları’nın da Covid-19 hastalarını bakmaya başladığını açıkladı.

Ahmet Varış, Hüseyin Ekmekçi ile Günaydın Haber Kıbrıs programına katılarak  Gögüs ve Enfeksiyon Hastalıkları doktorlarının yanında Kulak Burun Boğaz Doktorları da Covid-19 hastalarını bakmaya başladığını duyurdu.

Varış “En son Acil Durum Hastanesi dolunca biz klinik olarak gönüllü olduk. 11 odamız  ve 22 yatak kapasitemiz var ve tamamen dolu” ifadelerini kullandı.

Toplumumuz da kutuplaşma olmuştur diyen Varış toplum ikiye ayrıldığını belirtti. Varış “Ekonomiyi düşünen kapanmak isteyen ve açılmak isteyen grup olarak. kapanma kararı alınacaksada verilerle topluma anlatılması gerekir. Toplum ve devlet olarak bu pandemi dünyada bitmediği sürece ülkemizde de bitmeyecektir. Sağlık altyapısı ve epidemiyolojik verileri hazırlamak gerekir ki sık sık açılıp kapanmak zorunda kalmayalım” dedi.

Varış ” Hastanede kayıtlar sürecin başından beri titizlikler tutuluyor. Burda sorun Bulaşıcı Üste Kurul’un bunu topluma aktararak toplumu biliçlendirmesidir”ifadelerini kullandı.

Varış ‘Yönetim ile ilgili birçok alanda olduğu gibi  idarecilerle sorun yaşanıyor. Biz Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Diyaloğu artırırlarsa ortak akılla planlama yapılması çok önemlidir “ifadelerini kullandı.

Related Articles

Ajans Cyprus