Yazı Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 13:14 Bu yazı 520 kez okundu
 
Hapisteki Doğu Türkistanlı Özanın Bestesini Çalmışlar
Mir Kamil Kaşgarlı
mirkamiljan@gmail.com
 
 

2 senedir İşgalci Çin’in Toplama kamplarında akıl almaz suçlama ve işkencelerle tutuklu bulanan, hatta hayatta olup olmadığından neredeyse haber alınamayan Uygur Ozan Abdurrehim Heyit’in ‘Karşılaşınca’ adlı bestesini ve ünlü merhum Uygur Şair Abdurrehim Ötkür’ün sözlerini izinsiz bir şekilde Ekrem İmamoğlu kendine ayarlatmış.


Eee, neredeyse sahipleri hapiste ya, zaten gelip savcılığa şikayet edecek hali yok. 

 

Buda yetmemiş üstelik ‘’İstanbul'a sözüm var’’ diye yine bir yalan başlık atmış seçim şarkısına. 


İnsan şunu demez mi? Madem sözün var, çalıntı değil kendi sözün olsun Ekrem İmamoğlu!!! 
Beste Uygur Ozan Abdurrehim Heyit’a ait.


Sözleri merhum Uygur şair Abdurrehim Ötkür’e ait. Hani senin sözün vardı?Senin kendi sözün nerede?

En çok canımı acıtan nedir bilir misiniz? 2 senedir İşgalci Çin’in Toplama kamplarında akıl almaz işkencelere maruz kalan Uygur Ozan Abdurrehim Heyit hakkında tek bir laf etmeyen Ekrem İmamoğlu'nun şimdi kalkıp, onun bestesini suistimal etmesidir. 
Ayarladığı klipin tek bir köşesinde de ne bestekardan, ne bu türküden bahis etmiş. 


Vallahi hak etmiyorsun billahi de hak etmiyorsun. 


Bir Doğu Türkistanlı olarak ben de helal etmem sana bu besteyi ve şiiri. 


Allah korusun, yarın bir gün Abdurrehim Heyit’ın soyadını çalarak, Ekrem MUDAFA dan İmamoğluna değişen soyadını Ekrem HEYİT diye değiştirir mi diye de? düşünmeden duramam


Eee ne olacak bu şimdi? Ekerem İmamoğlu ''ben de Uğur İşilak gibi beste sahibi ile helalleşeceğim, Abdurrehim Heyit’i Çin zindanından kurtarıp, Türkiye'ye getirteceğim” diye bir açıklama yapar mı?  


Ne diyeyim artık, bunu da anlayışlı karşılamak zorundayım. 


CHP nin tekrar oy sayımına kendini yırtarcasına bunca karşı çıkmasını anlayışla karşıladığım gibi. Çünkü CHP kendini yırtmasın da ne yapsın?


Eğer oylar tekrar sayılır ve CHP nin oy hırsızlığı tescillenirse, o zaman ‘Boraltan Köprüsü’ faciasından sonraki 2. Büyük utanç vesikası olarak kalır  CHP nin tarihinde, belki bu utanç CHP yı Tarihin çöplüğüne gömer, öyle değil mi? 


O yüzden yırtınmak zorunda CHP. Elinden ne halt geliyorsa tahdit şantaj da dahil hepsini devreye sokarak, oyların tekrar sayılmasını ve Türkiye tarihindeki en şaibeli seçimin üzerindeki şaibelerin giderilmesini engellemek zorundadır. 


Mesele İstanbul değil çünkü. Varlığını bir kumara  yatırmış durumdadır.


Neyse ben yine de anlayışlı karşılamaya devam edeyim. Abdurrehim heyit hakkında ve bu ‘Karşılaşınca’ adlı bestesi hakkında açıklama yapmasını beklemeye devam edeyim.

 
Etiketler: Hapisteki, Doğu, Türkistanlı, Özanın, Bestesini, Çalmışlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı