Yazı Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 11:38 Bu yazı 1081 kez okundu
 
İngiltere ve Galler'in en tehlikeli bölgesi hangisi ?
Vatan ÖZ
info@avrupagazete.com
 
 

Gazetemiz Avrupa, 19 yıldır aynı heyacan istek ve azimle sizlerle. Bu sayımız ile dopdolu güzel haberlerle sizlerin huzurundayız. 21 Şubat 2002 yılında ilk sayımız ile merhaba demiştik Londra’ya. 18 yılı bitirdik. 19 yılımızdan gün aldık. Tüm başarılarımız sizlerle birlikte büyüsün yücelsin. Emeği geçen herkes teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Nice 19, 20.ci yıllar bizlerle sizlerle olsun… Seneye 20.yılımızı görkemli şekilde kutlayacağız.

***

Türkiye - İngiltere arasında son 20 yıla damgasını vuran “Ankara Anlaşması” artık tarih oluyor. 31 Aralık 2020’de sona erecek olan Ankara Anlaşması’nın ölüm fermanı bu hafta açıklandı. Artık İngiltere yeni göç sistemini uygulayacak.

 

Yeni sistemde neler var ?

 

AB ile AB üyesi olmayan vatandaşları aynı şekilde

 

Yüksek vasıflı kişilere öncelik tanınacak.

 

Düşük vasıflı işçilere göç sistemi olmayacak.

 

Senelik asgari 25 bin 600 sterlin maaş gerekecek.

 

Göçmenlerin 70 puana ulaşması gerekiyor

 

İngiltere İçişleri Bakanı Priti Patel yeni sistemin ne zaman başlayacağını açıkladı. Evet yeni sistem 1 Ocak 2021'de yürürlüğe girecek. Bu yeni göç sistemi Kanada ve Avustralya puanlama sistemden alınmış.

 

Tüm ayrıntıları e-gazetemizde 4.sayfamızda okuyabilirsiniz.

***

İngiltere ve Galler'in en tehlikeli bölgesi neresi sorusunun yanıtı bizleri şaşırtmadı?

 

Gazetemiz Avrupa, İngiltere’nin kuzey bölgelerinde diğer bölgelere göre suç oranlarında özellikle ekonomik nedenlerden dolayı artış yaşandığını yazdı.

 

Gasp ve bıçaklı saldırıları her gün duymaktan artık yorulduk.

 

Tedirginlik içinde yaşıyoruz !

 

İngiltere’de yapılan araştırmalarda ve 2019 Aralık ayında yayınlanan polis raporlarında bizleri ilgilendiren çok çarpıcı bilgiler var. Londra’da yaşayan Tük Toplumunu üzecek nitelikteki bu bilgiler endişe yaratıyor.

 

İngiltere ve Galler'in en tehlikeli bölgesi hangisi ?

 

Manchester, Slough, Liverpool ve Blackpool gibi kuzey şehirlerinde suç oranı gibi tüm çarpıcı ayrıntıları e-gazetemizde 4.sayfamızda okuyabilirsiniz.

 

***

İrlandalılar, atalarının kaderini değiştiren Türkleri unuttu mu ?

 

İrlanda'nın şimdiye kadar yaşadığı en büyük felaket olan Büyük Kıtlık sırasında Türklerin İrlanda halkına yaptığı para, gıda ve ilaç yardımı aradan geçen 173 yıla rağmen hala hatırlanıyor. 19. yüzyılda Büyük Kıtlık veya Patates Kıtlığı olarak bilinen 7 yıl süren açlık, o dönem İngiliz yönetimi altında olan İrlanda'da bir milyondan fazla kişinin ölümüne yol açtı ve halkın belleğinde derin izler bıraktı. Ağıtlara ve kitaplara konu olan kıtlık, patateslerin bir mantar nedeniyle tarlada çürümesiyle başladı.

Avrupa Gazete

 
Etiketler: İngiltere, ve, Galler'in, en, tehlikeli, bölgesi, hangisi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı