Yazı Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 20:22 Bu yazı 520 kez okundu
 
Müslümanlar İlk Defa Katledilmiyor?
Güngör Yavuzaslan
yavuzaslan74@gmail.com
 
 

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı sırasında yaşanan ve 50 Müslümanın şehit olduğu hain  terör saldırısı Müslümanlara karşı  artarak devam eden sistematik terörün son perdesi. Bugün Irak ve Suriye DEAŞ’la mücadale adı altında  ev terör örgütleri tarafından 2 milyonunun üzerinde sivil Müslüman hedef alındı. Binlerce Müslüman çocuk hayatını kaybetti ya da sakat kaldı. Binlerce Müslüman kadın dul kaldı.Binlerce yetim ve öksüz var. Müslümanların yaşadığı Musul ve Rakka kentlerini havadan ve karadan bombaları uçak ve füze bataryalarını kullananların hepsi Batı ülkelerinin vatandaşı askerler. Ölenler ise savunmasız masum Müslümanlar. 1974 yılında Kıbrıs adasında Müslüman Türkleri katledenler Hristiyan Rumlar değil miydi?11 Temmuz 1995'te gerçekleşen Srebrenitsa Katliamı, insanlık tarihinin en karanlık sayfalarından bir tanesidir. Ölen siviller Müslüman katliamı yapanlar ise Hristiyan dinine mensup Sırplar değil miydi?Yine  Kosova'da 1998 yılında Sırp güçleri aynı katliamları tekrarlamadılar mı? Yine Arakan’da  Budist çeteler tarafından öldürülen, katledilen Müslümanlara sessiz kalan mutlu Hristiyan alemi değil mi?Tarih notlarımıza bakalım?


Dünya savaşlarına bakalım?


Tarihin derinliklerinde 100 yıllık periyotta 1. ve 2. Dünta savaşı ve ardından devam eden Soğuk Savaş zamanlarında milyonlarca Müslüman ketledilmedi mi?Hitlerin Yahudi katliamını tüm dünya kabul ederken Stalin’in Kırım’dan, Ahıska’ya, Kazakistan’dan Sibirya’ya Kafkas halklarına kadar  milyonlarca Müslümanın  kanına girmesinin filmleri Hollywood tarafından neden yapılmaz acaba?1933 yıllardan itibaren Çin işgali altında saldırılar ve baskılarla   var olma mücadelesi  binlerce Doğu Türkistanlılar ne olacak? Dünya’nın egemen güçlerinin dolaylı destek verdiği işgal altındaki Filistin topraklarına ne kadar daha Müslüman ölecek. Ölenler hep Müslüman.


İçimize saldılar
Dışarından gelen saldırıların yanında içimize FETÖ-DEAŞ-PKK/YPG’yi saldılar. Müslümanları tekbir getiren canilerle katletmeye devam ediyorlar. Vuran da Müslüman vurulanda. Kudüs’ü Siyonist  güçlerle esir ederken Mekke-Medine’yi  Bin Salmanlarla işgal ettiler. Müslümanlar  yüzü kapalı militanlarla Kabe’ye yürüyen tankları beklememeli artık?


Yazılacak o kadar çok şey var ki? Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 50 Müslüman katledildi. Belçika İstihbarat Servisi (VSSE), Batı Avrupa'da aşırı sağın şekil değiştirmeyr başladığını ve bazı aşırı sağcı grup liderlerinin "militanlarına atış eğitimi almaları, yasal ya da yasa dışı yollardan silah edinmeleri çağrısında bulunduğunu" belirtti. Radikal sağın form değiştirmeye başladığını belirten VSSE, bu yeni şekli ise "beyaz yakalı aşırı sağ" olarak nitelendirdi ve kıyafetleriyle Neonazileri andırmayan gençlerden oluştuğunu ekledi. Yeni Zelanda saldırısını yapan teröristin burada eğitildiğini söylenebilir.Son olarak Ege’de kıyıya vuran Aylan bebekte Müslümandı ne kadar unutulsa da..


Napolyon’un da dediği gibi “Tarih üzerinde uzlaşılmış yalanlar serisidir”.GÜNGÖR YAVUZASLAN

 
Etiketler: Müslümanlar, İlk, Defa, Katledilmiyor?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı