Home Yaşam-MenüYaşam YDÜ öğrencilerinin bitirme projeleri belgeseller ‘Dünya Sanat Günü’nde gösterime girdi

YDÜ öğrencilerinin bitirme projeleri belgeseller ‘Dünya Sanat Günü’nde gösterime girdi

by Editör

Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü Öğrencilerinin Bitirme Projesi Olarak Hazırladıkları Belgeseller “Dünya Sanat Günü” Nedeni İle Gösterime Girdi.

Her yıl 15 Nisan’da kutlanan “Dünya Sanat Günü”, film gösterimleri ile kutlanıyor

Kıbrıs Haber Ajans’a açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi Kasap, danışmanlığında hazırlanan filmlerin; güz dönem mezunları Naciye Kavaz, Rafet Şirin ve Veli Kocaismail tarafından hazırlandığını vurguladı.

Doç.Dr. Kasap: “Projelerin Kıbrıs Türk Aydınları, Kültürü, Doğası ve Sosyal Yaşamı İle İlgili Olması Yönünde Büyük Hassasiyet Gösteriyoruz”

Doç Dr. Fevzi Kasap konu ile ilgili yaptığı açıklamada, her yıl bitirme projelerinin Kıbrıs Türk aydınları, kültürü, doğası ve sosyal yaşamı ile ilgili olması yönünde büyük hassasiyet gösterdiklerini vurguladı. Sözlerine üniversitelerin asli görevleri arasında araştırma yapmanın ve kültürel değerli yaşatma yönünde eylemde bulunmanın da olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Fevzi Kasap, yeni dönemde de Kıbrıs ile ilgili birçok farklı konuda belgesel filmler üretme çabasında olduklarını dile getirdi.

Gösterimlerin Yakın Doğu Üniversitesi resmi youtube kanalı üzerinden izlenebileceğini belirten Doç.Dr. Fevzi Kasap, ayrıca Kanal Sim’ de de 16 ve17 Nisan tarihlerinde saat 20:00 de yayınlanacağını söyledi.

Related Articles

Ajans Cyprus