Home Kıbrıs Yönlüer: istifa etmem söz konusu değildir

Yönlüer: istifa etmem söz konusu değildir

by Editör

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, bugün Başkanlık Divanında görev değişikliği yaprak, Genel Başkan Yardımcısı olarak Başkanlık Divanına atadığı Ahmet Yönlüer ve Bülent Kaya’yı görevlerinden almıştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda partiden istifasının söz konusu olmadığını belirten Ahmet Yönlüer, “Bu durum tarihin akışı içerisinde fevkalade basit bir olaydan ibarettir. YDP ile aramızdaki bağ makamdan öte gönül bağıdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Yönlüer, görevden alındığını sosyal medyadan öğrendiğini de kaydetti.

Yönlüer’in açıklaması şöyle:

Kıymetli dava arkadaşlarım,

Mevcut Genel Başkanımız Sn. Erhan Arıklı’nın, beni Genel Başkan Yardımcılığı görevinden aldığını sosyal medya üzerinden öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu durum tarihin akışı içerisinde fevkalade basit bir olaydan ibarettir. Makamlar ve mevkiler geçici olup, aslolan davamızdır. 

YDP ile aramızdaki bağ makamdan öte gönül bağıdır. Dolayısıyla istifa etmem söz konusu değildir. Değişen sadece makamlardaki isimlerdir. Bu vesileyle Yerime atanan Orhan Hunç kardeşime de yeni görevinde başarılar dilerim.  Gün geçtikçe güçlenen partimiz içerisinde huzuru, sükûneti muhafazaya her zamankinden daha fazla gayret etmeliyiz. KKTC’de halkımızın büyük bir bölümünün partisi olan YDP ve onun davası bu karardan zerre kadar etkilenmeyecektir. Bundan sonraki süreçte daha büyük bir gayret ve özveriyle daha güçlü bir YDP için çalışmaya devam edeceğimi sizlere bildirmekten mutluluk duyarım.

Related Articles

Ajans Cyprus