Home Kıbrıs Zaroğlu: 1 Mart’ta adaylığımı açıklayacağım

Zaroğlu: 1 Mart’ta adaylığımı açıklayacağım

by Editör

Yeniden Doğuş Partisi Genel Kurulu’nda başkan adaylığını açıklayan milletvekili Bertan Zaroğlu, BRT’de yayınlanan Burası Önemli programında değerlendirmelerde bulundu.

1 Mart’ta genel başkanlığa adaylığını açıklaycağını söyleyen Zaroğlu şöyle konuştu:

“1 Mart’ta genel başkanlığına adaylığımı ekibimle birlikte açıklayacağım. 12 Nisan’da YDP başkanı seçilecek Bertan Zaroğlu, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı olmayacak. Makam derdim yok. Partimi seçime hazırlayıp, daha çok milletvekili çıkarılmasını ve hükümete daha güçlü gelinmesini sağlayacağım. Erhan Arıklı görevine devam edecek ve hükümette sıkıntı yaratılmayacak. Adaylığımı ilk kez parti başkanına açıkladım. Kendisi de seçimi kaybedersem, kazananın elini kaldırırım ve siyasetten çekilirim diye duygusal açıklama yaptı. Bu açıklamayı doğru bulmuyorum. Mücadeleye devam edilmeli. Bölünme, parçalanma ve ayrılma olmamalı.”

YDP genel başkanına yönelik internet sitesi üzerinden eleştiri yaptırdığı ve ardından Erhan Arıklı’nın bu duruma tepki gösterdiği ile ilgili soruyu yanıtlayan Zaroğlu şöyle konuştu: “Bana ait olduğu iddia edilen görseller 2 dakika içinde hazırlanan görsellerdir. Başkanla arama nifak tohumları ekilmek isteniyor. YDP’nin YSK’ya kayıtlı 9 bin üyesi var ve şu an 2nci büyük parti durumundadır. Başka siyasi partiler bunu yapabilir. Ekonomi konusunda atılan adımlardan dolayı bazı kişilerin ve şirketlerin rantını kestik onlar da bu girişimleri yapabilir.Fotoğraf fotomontajdır. Boş işlerle uğraşacak kişi değilim.

Erhan Arıklı ile kurumlara atama konusunda anlaşmazlığa düştüğü bu nedenle aralarında kavga yaşandığı ile ilgili eleştiriler olduğunu ve buna açıklık getirmek istediğini anlatan Zaroğlu şu ifadeleri kullandı. “Atama konusunda genel başkanla fikir ayrılığına düşmedim. Partiden atama konusunda 3 kişiden yetki istendi. Bu kişiler Erhan Arıklı, Bertan Zaroğlu ve Turhan Büyükyılmazdır. Kıbrıs Sigorta, Kıb-Tek ve milli piyangolarla ilgili usulsüzlükler yapıldığını söylüyorduk ancak atama yapılamıyordu. Buna isyanımı dile getirdim. İsyanımızdan sonra Kıbtek ve spor dairesine atamalar yapıldı. Atanan kişiler bu işten para almayacak. Atanacak diğer kişilerin listesi de bekliyor. Vakıfların başına Ahmet Yönlüer’in geçmesi lazım.

(HABERKIBRIS)

Related Articles

Ajans Cyprus